Od 17h odigrana su još dva duela trećeg kola engleske Premijer lige.
Fantastičan meč odigran je na stadionu Krejven Kotidž u Londonu, domu Fulama, koji sa klupe predvodi Slaviša Jokanović.
Domaća ekipa došla je do prvog trijumfa po povratku u elitni rang, Slaviša Jokanović je postao prvi srpski trener koji je slavio u Premijer ligi.
Fulam je savladao Barnli rezultatom 4:2 (3:2), a susret je obeležio srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.
Neverovatno prvo poluvreme u Londonu otvorio je Andre Širle već u drugom minutu, kada se našao u dobroj prilici da zatrese mrežu rivala, ali je njegov šut otišao levo od gola Barnlija.
A onda, samo dva minuta kasnije, fantastičan šut Serija sa oko 25 metara udaljenosti, lopta je ušla u sam ugao protivničkog gola i pocepala mrežu, Hart nije imao šanse, 1:0.
Ipak, samo sedam minuta kasnije, greška Le Maršana, Lenon probija po desnoj strani, pronalazi Hendrika, koji iz druge matira Betinelija za 1:1.
Igrao se 33. minut kada je Širle bio u novoj prilici, ovoga puta ga je Hart sjajno zaustavio.
Nakon toga je usledila prava goleada, a u glavnoj ulozi je bio Aleksandar Mitrović.
Za samo dva minuta, od 36. do 38, srpski reprezentativac postiže dva gola glavom. Prvi nakon centaršuta Kernija, drugi nakon centaršuta Vijeta.
Sjajni Mitrović je tako stigao do trećeg gola u Premijer ligi ove sezone.
Ipak, nije se predavao Barnli, igrao se 41. minut, kada je nakon kornera Mi spustio loptu glavom do Tarkovskog, a ovaj je sa samo par metara savladao Betinelija za 3:2.
Otišlo se na odmor sa čak pet golova, a u nastavku je nakon 10 minuta igre Širle pogodio prečku. Odlično je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta pogodila okvir gola.
Usledio je nešto mirniji period igre, a onda je Širle izbio sam pred Džoa Harta, šutirao je iz dobre pozicije, ali je bivši golman Sitija uspeo da sačuva mrežu. Čini se i da je Širle bio sebičan, kako je sam na drugoj stativi bio Mitrović.
Veoma blizu het trika je bio Mitrović samo dva minuta kasnije, sjajno je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je nažalost pogodila stativu, ali je na sreću po Kotidžere na nju naleteo Širle, koji konačno postiže pogodak za 4:2.
Imao je Vouks samo par minuta kasnije priliku da ponovo smanji zaostatak Kleretsa na jedan gol, ali je bio neprecizan.
Do kraja nije bilo promene rezultat, Fulam je upisao prvi trijumf po povratku u elitni rang.
U drugom susretu od 17h, Njukasl je dočekao Čelsi, gosti su nakon velike borbe slavili sa 1:2 (0:0).
Igralo se gotovo samo pred golom domaćina na Sent Džejms Parku, prvu priliku je imao Azar u 24. minutu, ostao je sam na ivici šesnaesterca, ali je šutirao pored gola.
U 34. minutu, retka šansa za Njukasl, Rondon je dobro skočio nakon centaršuta sa leve strane, ali je nakon njegovog udarca glavom lopta otišla pored gola.
Samo minut kasnije, Pedro se namestio na udarac u kaznenom prostoru domaćina, ali je šutirao pored gola.
Bez golova se otišlo na odmor, a u nastavku je Čelsi u potpunosti dominirao, Njukasl se povukao, nije čak ni pokušavao da preti iz kontri.
Nisu uspevali da probiju Plavci bunker rivala, imao je jedan sjajan šut Ridiger, ali je pogodio prečku, a onda je u 76. minutu Šer srušio Alonsa u svom kaznenom prostoru, Čelsi je dobio penal. Izveo ga je Azar, naravno, veoma precizno, gosti su poveli.
Ipak, samo šest minuta kasnije, Jedlin centrira sa desne strane, a rezervista Hoselu poravnava rezultat, šok za Čelsi.
Ipak, pravda je zadovoljena četiri minuta kasnije, kada je Jedlin autogolom postavio konačan rezultat susreta i doneo tri boda ekipi Mauricija Sarija, koja ima maksimalan učinak nakon tri odigrane utakmice.